Soubory, na které je odkazováno , nejsou nahrané tímto blogem. Jde pouze o přesměrování pomocí odkazů na soubory nahrané- vytvořené NIKÝM JINÝM. Já osobně tedy nemám co dočinění se soubory, které se dají samovolně stáhnout.

Prosím všechny, aby mě informovali do komentáře, pokud by se nalezl nefunkční odkaz!!
Děkuji :))


Pokud se vám líbí má tvorba Tajemství osudu a chcete jí sledovat dál, tak můžete na Wattpadu zde: https://my.w.tt/WBjv64bpeO

Tvorba : Ty, jenž značíš slovo poprvé zde: https://my.w.tt/NPrxsPrQkR

Budu ráda za každé shlédnutí a můžete mi samozřejmě i dát hlas ( hvězdičku ) za každou kapitolu, co se vám líbila 😊..
děkuju za podporu 💜

UPOZORNĚNÍ!! DRUHÝ DÍL ( POKRAČOVÁNÍ ) TAJEMSTVÍ OSUDU ODSTARTOVAL!! POKUD SE VÁM LÍBIL PRVNÍ DÍL, TAK POKRAČOVÁNÍ NAJDETE OPĚT NA WATTPADU ZDE 😊💜


Červen 2017

6. Důvodů - Proč máme problém mluvit s rodiči neboli proč s nimi nemluvíme

29. června 2017 v 9:50 Myšlenky

1. Nikdy nás neposlouchají


Rodiče mají jistý problém , když na ně mluvíme a sdělujeme jim naše problémy, tak nás ve skutečnosti vůbec neposlouchají. Většinou je to samí ,, Co si říkala?" , ,, Hmm.. to se zlepší." nebo ,, Počkej .. teď musím něco zařídit, pak mi to řekneš" . A pokud nás už přece jenom poslouchají , tak mám pocit , jako by se do toho nutili a vůbec neprojevovali žádný zájem a to většinou končí tím, že vám na to přikývnou nebo něco zamumlají a to je konec diskuze.

2. Chtějí řešit jen své problémy

Tohle souvisí s bodem číslo jedna. Rodiče neposlouchají nás, ale chtějí, abychom mi poslouchali je. A pokud, tak neučiníme, tak se naštvou a je to samí ,, Ty mě nikdy neposloucháš?" , ,, Ty semnou nemluvíš?" , ,, Vy jste příšerný děti" … Rodiče si při tom, ale vůbec neuvědomují, že přesně takhle se cítíme my ..

3. Tvrdí, že mají všechny své děti rádi stejně

Chyba .. není pravda. Přeci to tvrdí, ale pravda to není. Mám mladšího bratra a máma se k němu chová rozhodně jinak než ke mně. Přesto, že já jí neustále pomáhám a tak .. zatím co bratr je neustále drzí a dělá jen problémy jsem záhadně pořád ta špatná já. Vždycky za všechno můžu a nikdy nesmím nic špatného a i když pravdivého říct o svém bratrovi, jinak dostanu nehorázně seřváno.. Nevím čím to je, ale když si povídám se svými přáteli, který mají také bratra , tak jsou na tom stejně, jako já … Že by měli matky radši syny než své dcery? To je pro mě záhada…

4. Mají pocit, že mají vždycky pravdu A my nesmíme tvrdit tu svou

Rodiče nás hrozně rádi poučují. Mají pocit, že ví všechno nejlíp. Pokud se tedy stane, že s nimi nesouhlasíme nastane peklo na zemi. Problém je v tom, že oni nerozumí tomu, že mi se jim nesnažíme vyvrátit jejich názor jen si myslíme , že pravda je jiná, ale rodiče to pochopí jednoduše špatně a je tu další problém ….

5. Rádi do všeho pletou vaše přátelé

Znáte to taky? ,, Jo jistě.. zase si píšeš s Mag!" , ,, Jasně s námi ven nejdeš, ale s Nicol jo!" , ,, Už si sní zase píšeš?" , ,, Semnou nemluvíš, protože máš Kristin co!" … a tak dál a tak dál .. pořád to samí do kola. Moc nechápu takovou tu výměnu názoru, kdy zmíní vaše přátelé i když s tím nemají absolutně co dělat ..

6. Někteří rodiče nás dostatečně nepodporují

Tohle v mém případě neplatí, ale jsou tu jiní, kteří s tím mají problém. Rodiče co nepodporují své děti v jejich snech např. Nějaká dívka se chce stát umělkyní, ale rodiče jí na to řeknou ,, Ale nesmysl… umělkyní? Zbláznila ses! Vždyť takoví lidé si nic nevydělají …" nebo ,, Mami chtěl bych být pilotem? ,, Pilotem ty?! S tvými známky .." Nebo jsou tu takové ty rodinu, které dělají pouze jedno povolání a mají to skoro jako tradici např. Rodina doktorů, chce mít také ze svých dětí zdravotníky nebo rodina vojáků… Ale takový rodiče by se jednou měli zamyslet a položit si otázku ,, Bude moje dítě šťastný?" … Když si tu otázku položí, tak si uvědomí pravdu a zjistí, že to ve skutečnosti jeho dítě dělá jen, aby nezklamal jejich očekávání..

Jaký názor na to máte vy ?.. Určitě se taky podělte proč někdy nemluvíte vy s rodiči :)...


Všem klukům, které jsem milovala

28. června 2017 v 16:51 Knihy ke stažení

Autor : Jenny Han


Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.Ke stažení


Báseń věnovaná mé nejlepší přítelkyni

18. června 2017 v 10:39 Citáty/Básně

( Má tvorba )

Když slunce svítí si se mnou
Když je nebe obklopené mraky si se mnou
Když je mi zima a venku padá sníh si se mnou
TY, která si stále se mnou.


Když mou tvář zvlhčují padající slzy a mé srdce bolestí krvácí
Tak, jako dítě v náručí své matky si tu pro mě TY se slovy útěchy.
Když si nevím rady
Tak TY vystoupíš, jako první z řady.
Když potřebuju rozesmát
Tak si tu TY a hodíš po mě vtipů plný padák.


Nejsem bezchybná, jak dobře víš
Mám nedostatků plný kříž.
Nejsem svatá
Mou tvář neozařuje svatozář.
Nemám křídla, jako anděl, nemám ani rohy, jako ďábel
Za to mám dobrodružné srdce a hlavu plnou fantazie.
Jsem prostě jen holka, co má své sny
A touží po jejich vyslyšení.
Nemám ani zlato, které TI mohu dát,
Ale mám lásku, kterou TI mohu věnovat.


Slova, která ti mezi řádky sdělí, jak ráda TĚ mám
A jak důležité je pro mě, že TĚ mám.
Tahle báseń je věnovaná TOBĚ
A jen TOBĚ.
Nikdy nezapomeň KDO SI a KÝM SI pro mě.
TY přítelkyně věčná, které jsem za vše vděčná.
Budu tu pro TEBE vždy
Stejně jako věta ,, PŘÍTELKYNĚ NAVŽDY¨.

Navždy a věčně

17. června 2017 v 12:13 Knihy ke stažení

Autor: Jennifer Lolita Armentrout

Pro někoho může být mlčenlivost zbraní. Pro Mallory "Myšku" Dodgeovou představuje štít. Naučila se, že nejlepším způsobem, jak přežít, je neříkat nic. Přestože od její noční můry uplynuly už čtyři roky, dělá si starosti, že svůj strach nikdy nepřekoná.

Po letech domácího vyučování adoptivními rodiči se musí Mallory postavit čelem k tomu, že maturitní ročník stráví na veřejné střední škole. V hlavě se jí odehrávaly všelijaké děsivé scénáře, nikdy se jí však ani nesnilo o tom, že hned první den ve škole narazí na Ridera Starka, svého kamaráda a ochránce, kterého neviděla už od dětství.

Netrvá dlouho a Mallory si uvědomí, že pouto, jež kdysi s Riderem sdílela, nezesláblo. Naopak, čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím víc vychází najevo, že dívka není jediná, kdo zápasí s minulostí. Když se Riderův život vymkne kontrole, Mallory se musí rozhodnout, jestli zůstane mlčet, nebo promluví. Kvůli lidem, které miluje, a kvůli vlastní budoucnosti musí pravda vyjít najevo.

Ke stažení


Byla jsem tu

17. června 2017 v 11:38 Knihy ke stažení

Autor: Gayle Forman

Cody a Meg spolu vyrůstaly téměř jako sestry. Byly nejlepší kamarádky, věděly o sobě všechno… nebo si to Cody alespoň myslela. Megan je totiž mrtvá. Spáchala sebevraždu.
Zdrcené Cody zůstane jen hluboký smutek a plno nezodpovězených otázek, protože nemá nejmenší ponětí, co se muselo dít, aby to Meg donutilo k tak tragickému, definitivnímu činu. A co víc - jak je možné, že ona sama neměla nejmenší tušení, co kamarádka prožívá? Pouští se tedy do složitého rozplétání motivů, které Meg k sebevraždě přiměly. Postupně vycházejí najevo nové skutečnosti, s nimi se však vynořují i další otázky. Kdyby Meg věděla, jak její sebevražda zasáhne rodinu, spáchala by ji? A může vůbec člověk v tak bolestném stavu, kdy mu možnost, že si vezme život, připadá jako jediné řešení, pochopit následky svého činu?

Ke stažení