Soubory, na které je odkazováno , nejsou nahrané tímto blogem. Jde pouze o přesměrování pomocí odkazů na soubory nahrané- vytvořené NIKÝM JINÝM. Já osobně tedy nemám co dočinění se soubory, které se dají samovolně stáhnout.

Prosím všechny, aby mě informovali do komentáře, pokud by se nalezl nefunkční odkaz!!
Děkuji :))


Pokud se vám líbí má tvorba Tajemství osudu a chcete jí sledovat dál, tak můžete na Wattpadu zde: https://my.w.tt/WBjv64bpeO

Budu ráda za každé shlédnutí a můžete mi samozřejmě i dát hlas ( hvězdičku ) za každou kapitolu, co se vám líbila 😊..
děkuju za podporu 💜

UPOZORNĚNÍ!! DRUHÝ DÍL ( POKRAČOVÁNÍ ) TAJEMSTVÍ OSUDU ODSTARTOVAL!! POKUD SE VÁM LÍBIL PRVNÍ DÍL, TAK POKRAČOVÁNÍ NAJDETE OPĚT NA WATTPADU ZDE 😊💜

Nová kniha!!! Psaná s dalším autorem! Kniha určitě pobaví... budeme rádi za podporu ^^❤❤ najdete zde: https://my.w.tt/WmJblHXw0R


6. Důvodů - Proč máme problém mluvit s rodiči neboli proč s nimi nemluvíme

29. června 2017 v 9:50 |  Myšlenky

1. Nikdy nás neposlouchají


Rodiče mají jistý problém , když na ně mluvíme a sdělujeme jim naše problémy, tak nás ve skutečnosti vůbec neposlouchají. Většinou je to samí ,, Co si říkala?" , ,, Hmm.. to se zlepší." nebo ,, Počkej .. teď musím něco zařídit, pak mi to řekneš" . A pokud nás už přece jenom poslouchají , tak mám pocit , jako by se do toho nutili a vůbec neprojevovali žádný zájem a to většinou končí tím, že vám na to přikývnou nebo něco zamumlají a to je konec diskuze.

2. Chtějí řešit jen své problémy

Tohle souvisí s bodem číslo jedna. Rodiče neposlouchají nás, ale chtějí, abychom mi poslouchali je. A pokud, tak neučiníme, tak se naštvou a je to samí ,, Ty mě nikdy neposloucháš?" , ,, Ty semnou nemluvíš?" , ,, Vy jste příšerný děti" … Rodiče si při tom, ale vůbec neuvědomují, že přesně takhle se cítíme my ..

3. Tvrdí, že mají všechny své děti rádi stejně

Chyba .. není pravda. Přeci to tvrdí, ale pravda to není. Mám mladšího bratra a máma se k němu chová rozhodně jinak než ke mně. Přesto, že já jí neustále pomáhám a tak .. zatím co bratr je neustále drzí a dělá jen problémy jsem záhadně pořád ta špatná já. Vždycky za všechno můžu a nikdy nesmím nic špatného a i když pravdivého říct o svém bratrovi, jinak dostanu nehorázně seřváno.. Nevím čím to je, ale když si povídám se svými přáteli, který mají také bratra , tak jsou na tom stejně, jako já … Že by měli matky radši syny než své dcery? To je pro mě záhada…

4. Mají pocit, že mají vždycky pravdu A my nesmíme tvrdit tu svou

Rodiče nás hrozně rádi poučují. Mají pocit, že ví všechno nejlíp. Pokud se tedy stane, že s nimi nesouhlasíme nastane peklo na zemi. Problém je v tom, že oni nerozumí tomu, že mi se jim nesnažíme vyvrátit jejich názor jen si myslíme , že pravda je jiná, ale rodiče to pochopí jednoduše špatně a je tu další problém ….

5. Rádi do všeho pletou vaše přátelé

Znáte to taky? ,, Jo jistě.. zase si píšeš s Mag!" , ,, Jasně s námi ven nejdeš, ale s Nicol jo!" , ,, Už si sní zase píšeš?" , ,, Semnou nemluvíš, protože máš Kristin co!" … a tak dál a tak dál .. pořád to samí do kola. Moc nechápu takovou tu výměnu názoru, kdy zmíní vaše přátelé i když s tím nemají absolutně co dělat ..

6. Někteří rodiče nás dostatečně nepodporují

Tohle v mém případě neplatí, ale jsou tu jiní, kteří s tím mají problém. Rodiče co nepodporují své děti v jejich snech např. Nějaká dívka se chce stát umělkyní, ale rodiče jí na to řeknou ,, Ale nesmysl… umělkyní? Zbláznila ses! Vždyť takoví lidé si nic nevydělají …" nebo ,, Mami chtěl bych být pilotem? ,, Pilotem ty?! S tvými známky .." Nebo jsou tu takové ty rodinu, které dělají pouze jedno povolání a mají to skoro jako tradici např. Rodina doktorů, chce mít také ze svých dětí zdravotníky nebo rodina vojáků… Ale takový rodiče by se jednou měli zamyslet a položit si otázku ,, Bude moje dítě šťastný?" … Když si tu otázku položí, tak si uvědomí pravdu a zjistí, že to ve skutečnosti jeho dítě dělá jen, aby nezklamal jejich očekávání..

Jaký názor na to máte vy ?.. Určitě se taky podělte proč někdy nemluvíte vy s rodiči :)...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anonymous Anonymous | 1. července 2017 v 16:16 | Reagovat

S matkou mám stejný problém. Mám bratra, ale vždy vše odnesu já, i když mi dřív ubližoval, tak to byla má vinna nebo to vůbec neřešila. Přijde mi, že matky své syny brání a vše jim projde víc, než nám holkám, nevím jak moc v ostatních rodinách, ale tady v naší ano. Mé matce už své problémy nějak ani neříkám, protože to tak nějak asi nemá cenu. Máma chce znát MŮJ názor, ale ten stejně říct nemůžu, protože je zcela odlišný než ten její, takže jí vlastně říkám ten její mými slovy, protože jinak by to bylo peklo. To s těmi přáteli je přesné, už jsem kvůli tomu dokonce dostávala tzv. zaracha mezi slovy, kdy to přesně neřekne, ale musím být doma. A podporování? Když jsem si před pár lety volila, kam půjdu po základce, tak jí to bylo celkem jedno, teda obory, které jsou podle "tradičně klučičí" se jí moc nelíbili, ale nechala mi volnou ruku a když jsem si tedy vybrala a dostala se tam, tak na mě už během 1.ročníku ječela, že jsem taková a taková protože studuju to co studuji a že "poučuju" o věcech, které jsem se tam naučila i přesto, že jsem říkala, že to jsou věci ještě ze základky. Mám vlastně už jen chvíli před maturitou a říkám, že to nedám, ona sice řekne, že jo, ale necítím v tom tu lásku a podporu, kterou bych tak nějak potřebovala. Jsem její opak, miluju sport a jelikož ho nemůžu dělat závodně, tak něco sportovního dělám jen tak a jen málokrát, tak je vidět, že se jí to nelíbí, když jdu ven něco dělat.
Mám pocit, který je vlastně i tak nějak pravda, že mě vůbec nezná. Ano, na jednu stranu je to má vinna, že mě tolik nezná, ale přeci jen kdo by se vyzpovídával člověku o svých depresích, nedostatcích a dalších věcech, když je na něm vidět, že to nebere tolik jako od toho bratra. Podle ní jsem ta nebojácná, do všeho vrhající se dcera, která miluje lidi, nic jí netrápí a užívá si života na plné pecky, ale zároveň ta nejhorší dcera jakou kdy mohla být, protože nemiluje to co ona a že nemáme stejný vztah jako ona s její matkou. Přitom jsem přesný opak a na vztahu musí pracovat obě strany, musí se respektovat a mít se rádi navzájem, takže to asi moje chyba 100% chyba.. teda podle matky je to má chyba.

2 Pei Pei | 2. července 2017 v 12:31 | Reagovat

Jo.. visím že tvůj život je dost složitej, jako ten můj. Nikdy mi skoro připadá, že ýijeme jen pro to, aby mšli koho obvinit a ječet na něj .. No musíme být silnou :)).. přeju pevnou vůli .. to je totiž asi to jediný co nás drží na nohou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama